Festival mladih talenata
Autor: Pina Žilić, 21. 11. 2022.

Plesni klub „Petrinia“ je u četvrtak 17. 11. 2022. godine u suradnji s OŠ „Mate Lovraka“ Petrinja organizirao još jedno uspješno izdanje „Festivala mladih talenata“ pod motom „pokaži što znaš“.

„To je drugi Festival mladih talenata prema našem projektu „Plesnim korakom do zdravlja i veselja“ kojeg financira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, dakle manifestacija koja je predviđena ovim projektom i kojom smo zamislili da svoj našoj dječici u Petrinji damo priliku da pokažu svoje talente – od plesa do svih drugih talenata koje možda nemaju priliku nigdje drugdje pokazati“, rekla je Natalija Antić Bjelac, predsjednica Plesnog kluba „Petrinia“.

Festival je namijenjen učenicima svih petrinjskih osnovnih škola, djeci do 15 godina koji  prema vlastitim interesima predstavljaju svoj talent za pjevanje, glumu, imitiranje, plesanje, recitiranje, sviranje, žongliranje ili nešto drugo.

Pjevalo se na ovom Festivalu u duetu i solo, plesalo se – od standardnih i latinsko-američkih plesova do freestylea; izvodile su se zumba i mažoret koreografije, a sve to uz neumornu podršku publike tijekom cijelog programa.

Članice ocjenjivačkog suda: Ivana Švragulja, učiteljica likovne kulture, Pina Žilić, učiteljica glazbene kulture, Nikolina Furlan, učiteljica razredne nastave i Danijela Bjelac u ime organizatora, Plesnog kluba „Petrinia“ i same su pjevušenjem, plesnim pokretima i pljeskom hrabrile mlade natjecatelje. U konačnici, zadatak žirija ipak nije bio lagan, a kakve su odluke donijeli, doznalo se u završnici večeri.

U kategoriji latino plesa, za svoju izvedbu sambe nagrađena je Lara Matijević. Za ples cha-cha-cha drugo mjesto pripalo je Luciji Knežević, a prvo Uni Grbeši. U kategoriji solo pjevanja, peto mjesto pripalo je Teodori Dragaš, četvrto Milici Slavnić, treće Niki Orlović. Druga je bila Nicole Pezić, dok je pobjedu u ovoj kategoriji odnijela Lucija Ana Horinek.

Za mažoret ples sa štapom nagrađena je Tonka Katarina Švragulja. U kategoriji standardnih plesova – solo, diplomu je primila Anes Marković za svoju izvedbu quick stepa. U kategoriji zumba koreografija, drugo mjesto osvojila je Anja Maričić, a prvo Elena Jurčević. U kategoriji standardnih plesova, za izvedbu engleskog valcera u paru, diplomu su primile Zara i Laura Knajs. Diplome su primile i Ela Matijević i Lucija Požega koje su nastupile u kategoriji pjevanja u duetu.

Uz diplome, Plesni klub „Petrinia“ svim je sudionicima Festivala uručio i male darove za uspomenu, jer bez obzira na poredak, svi su na ovom natjecanju već samim izlaskom pred publiku i svladavanjem treme, zapravo odnijeli pobjedu.

Predsjednica „Petrinie“ Natalija Antić Bjelac na kraju je zahvalila svim djelatnicama i djelatnicima OŠ Mate Lovraka, na čelu s ravnateljicom Ankicom Krnjajić Magdić na pomoći u realizaciji Festivala.

Festival mladih talenata 2022.