• Arhiva pitanja
Arhiva dokumenata
Međunarodno srebro
Autor: Pina Žilić, 18. 8. 2022.

Nakon završnice državnog sportskog natjecanja Plazma SIM u Rijeci, ekipa Gromova je između 23 ekipe osvojila prvo mjesto. Time se plasirala na Međunarodne SIM u konkurenciji sa Srbijom i Bosnom i Hercegovinom koje su održane u Splitu. Ove sezone su odigrane stotine kvalifikacijskih turnira u svim dijelovima Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije, a najbolje ekipe iz svake države stigle su u Split, kako bi na najljepši način zaokružile sjajnu sezonu!

U kategoriji 2011- tog godišta prvo mjesto je osvojila ekipa iz Srbije, drugo mjesto iz Hrvatske osvojila je ekipa „Gromovi“, a treće mjesto pripalo je ekipi iz Bosne i Hercegovine.  U kategoriji 2013. prvi bili iz Hrvatske, drugi iz Bosne i Hercegovine, a treći iz Srbije. Ekipa „Gromovi“ proslavila je Osnovnu školu Mate Lovraka Petrinja kao i naš grad Petrinju osvojivši drugo mjesto na ovom međunarodnom natjecanju.

Naši su učenici uživali u vrlo lijepom sportskom druženju, svi su igrali vrlo korektno i fer te sportski čestitali jedni drugima, ponosno su istaknule voditeljice Ljiljana Sigur i Anamaria Glatki. Stvorena su i nova prijateljstva među mladim sportašima i sportašicama.

Čestitke cijeloj ekipi „Gromova“! Veselimo se novim uspjesima dogodine.