Arhiva dokumenata
Sportske igre mladih - 14 osvojenih medalja
Autor: Matea Boškić, 26. 4. 2022.

Svake se godine, od siječnja do kolovoza, organiziraju Plazma Sportske igre mladih na kojima sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola, natječući se u 10 sportova. Ova sportska manifestacija održava se diljem Hrvatske, a samo oni najbolji sudjeluju na završnici, koja će se tijekom srpnja održati u Splitu.

Jučer, 25.5. 2022. i učenici nižih razreda svih petrinjskih škola odmjerili su snage na igralištu GŠNK Mladost Petrinja. Natjecali su se u graničaru te trčanju na 60m. U graničaru su u kategoriji 1. i 2. razreda zlatnu medalju osvojili učenici 2. b  (Gvozdeni),srebrnu učenici 2.a (Tragači), a brončanu učenici 2.c (Sovice). U kategoriji 3. i 4. razreda, zlatnu medalju osvojili su učenici 4. b razreda (Gromovi). Veliki uspjeh ostvaren je i u trčanju pa je u kategoriji 1. i 2. razreda za djevojčice, zlatnu medalju osvojila učenica 2.a razreda Isabel Segedi, srebrnu medalju Nicol Jovanović, 2.b i brončanu Tanja Preradović, 2.b. U istoj su kategoriji bili uspješni i dječaci, srebrni Jakov Prečanica, 2.b te brončani Roko Sanader, 2.b.

Utrka  3. i 4. razreda također je bila vrlo uspješna. U kategoriji djevojčica zlatnu medalju osvojila je Ema Mamić, 4.b; srebrnu medalju Lana Bilavčić, 3.a i brončanu Lucija Dolenac, 3.a. Dječaci su također ostvarili izniman uspjeh. Luka Bilavčić, 3.a, osvojio je zlatnu, a Tin Teofilović, 4.c, brončanu medalju.

Ostvareni rezultati  učenika OŠ Mate Lovraka Petrinja čine nas ponosnima! Svim učenicima čestitamo na hrabroj i srčanoj borbi, a onima koji će u Splitu ponosno zastupati boje naše škole i našeg grada želimo puno sreće i uspjeha u daljnjim natjecanjima.