• Naj 10 pitanja

• Nedavna pitanja

• Arhiva pitanja
Arhiva dokumenata
ŠSD Lovrek jedini predstavnik SMŽ na završnici Državnog prvenstva petih i šestih razreda školskih sportskih društava u 2016./2017. godini
Autor: Ivan Boras, 6. 6. 2017.

Završnica Državnog prvenstva petih i šestih razreda za školska sportska društva se tradicionalno održava svake godine u Vinkovcima. Ove godine jedini predstavnik naša županije je bilo školsko sportsko društvo Lovrek iz Osnovne škole Mate Lovraka, Petrinja. Završnica je održana od 02. do 04. lipnja.

Učenice su predstavljale naš grad i županiju u košarci te su ponovile uspjeh učenica sedmih i osmih razreda te osvojile srebro.

Put do finala je bio preko djevojaka iz Virovitice da bi u finalu se srele sa starim poznanicama, djevojkama iz Zagreba, koje su finale izborile pobjedivši djevojke iz Dubrovnika. U finalu su zagrepčanke pokazala bolju igru i zasluženo osvojile zlatnu medalju.

Ono što veseli je kontinuitet rada ŠSD Lovreka, jer, ovo je djevojkama u protekle 4 godine šesta završnica državnih prvenstava, na kojima su do sada osvojile tri srebra, dvije bronce te jedno četvrto mjesto. Naslov još uvijek strpljivo čekamo. Uz sportski dio, djevojke su posljednjeg dana obišle Vukovar. Bilo je vremena i za uživanje, te druženje s ekipama iz različitih dijelova Hrvatske, te nezaobilaznom odlasku na bazene.