1.b IZVAN UČIONICE
Autor: Lucija Gašparić, 1. 10. 2016.

Učenici 1.b razreda održali su 30.rujna 2016.g. izvanučioničku nastavu sa svojim učiteljicama Lucijom Gašparić i Zdenkom GašparićBaniček, s ciljem ponavljanja gradiva iz prirode i društva, tematski vezane uz promet i jesenske promjene. Nakon ugodne šetnje na laganom povjetarcu i tjelesne aktivnosti na svježem zraku, organizirano su posjetili umirovljenu učiteljicu Antoniju Novaković, koja je bila dugogodišnji djelatnik OŠ Mate Lovraka Petrinja, i njenog umirovljenog supruga-pedagoga, a uoči Međunarodnog dana starijih osoba. Tom prigodom učenica Antonija obradovala je učiteljicu Antoniju buketom cvijeća, a učenik Domagoj predao je gospodinu Novakoviću čestitku u ime cijelog razreda. Domaćini su bili oduševljeni posjetom djece, gostoljubivo ih primili i družili se s njima na terasi okruženoj cvijećem, različitim voćkama i mirisom grožđa vinove loze. Učenici su imali priliku vidjeti kako izgleda vrt u jesen, kućnog ljubimca na pokošenom travnjaku, ali i dva bijela zeca te jednog patka u susjednom dvorištu.

Domaćini su počastili djecu, a zatim ispričali i pokazali svoje najdraže uspomene iz školskih dana. Umirovljena naša učiteljica izradila je veliki album s lijepim uspomenama na sve učenike i kolege s posla te pročitala djeci nekoliko lijepih poruka bivših učenikakoje su joj srcudrage. Pokazala je djeci fotografiju unučadi koja ne živi u zajedničkom domaćinstvu, ali se često posjećuju.

Učenici su naučili da se prema starijim osobama treba ponašati pristojno i da im trebaju pomagati. Učiteljica Antonija je dodala kako je njima najdraže kad od djece dobiju pažnju i lijep osmijeh. Učenica Luna se sjetila kako je svojoj baki nacrtala i poklonila cvijet, a baka je bila jako vesela i stavila je crtež na svoj ormarić. S ovim lijepim porukama završilo je prekrasno druženje, a učenici su krenuli prema školi bogatiji novim znanjem i iskustvom iz područja građanskog odgoja i obrazovanja.

Priloženi dokumenti:
IUN_1B__30.9.2016__foto(1).zip (11.44 MB)