Ukupno: 319674

Izvještaj s Hrastovačke gore
Autor: Mirna Dejanović, 17. 11. 2015.

U utorak 27. listopada 2015. učenici 4. a i b razreda su se okupili pred školom čekajući autobus koji će ih odvesti u Hrastovicu.

Autobus je stigao u 8 sati pred školu i odvezao nas je do crkve sv. Bartola u Hrastovici. Krenuli smo stazom prema srušenoj crkvi sv Duha. Vodiči su nam bili Goran (Gogo Blaze) i Marko, planinari iz HPD Sisak. Kod crkve sv. Duha smo predahnuli. Promatrali smo prirodu odnosno drveće i plodove, gledali smo na kartu i određivali strane svijeta. Nakon odmora smo nastavili prema vrhu Hrastovačke gore i Planinarskom domu Matija Filjak. Na putu je bilo puno prepreka. U šumi smo vidjeli dosta gljiva i prekrasne krošnje stabala zelenih, žutih, narančastih i crvenih boja. Stalno smo pratili planinarske oznake i orijentirali se pomoću kompasa i karte. Kada smo došli do šumske ceste malo smo se udaljili od nje i skupljali kestene. Učiteljica nam je rekla da se ne odvajamo od vodiča Gorana, Marka ili nje. Skupili smo puno kestena i krenuli prema Planinarskom domu. Brzo smo hodali jer smo se veselili igri. Neki dečki su igrali nogomet, a neke djevojčice su nastavile skupljati kestene. Jeli smo i dok nam se hrana slegla krenuli smo do Vidikovca. Svatko se popeo na vrh i uživao u pogledu na raznobojan krajolik. Na vrhu su Lucijan, David, Martin i Gabrijel pjevali svoju himnu. Bila je vesela. Vratili smo se starim putem do Doma gdje su nam Goran i Marko ispekli kestene. Poslije pečenih kestena smo krenuli kući. Bilo nam je teško hodati niz strmo brdo. Na putu je Davida zaboljela noga pa ga je vodič Marko odvezao autom do mjesta gdje čekaju roditelji. Pozdravili smo se i svatko je krenuo svojoj kući.

Dan nam je bio zanimljiv, lijep i zabavan. Svi smo bili sretni, veseli i nasmijani.

Patrik Tadić, Nina Škrinjarić,

Dalia Vučković, Ema Ćosić