Petrinjski fašnik
Autor: Matea Boškić, 24. 2. 2020.

U subotu, 22.2.2020. učenici 4.b razreda i folklorna skupina sudjelovali su u fašničkoj promenadi i programu Petrinjski fašnik, kojeg je organizirala Turistička zajednica grada Petrinje. Uz pratnju svoje razredne učiteljice i voditeljice folklorne skupine kao izvannastavne aktivnosti, promenadi su se priključili i njihovi roditelji. Učenici su u programu nastupali prigodnim igrokazom Stižu maškare, te su tom prilikom pokazali i svoje maštovito izrađene maske...

Najteži zadatak imao je učenik Sebastijan Pranjić koji je uz pomoć roditelja izradio dvostruku masku vuka i janjeta, te je odlično odglumio svoju ulogu. Kroz glumu i dječju igru raspravljali su o izrađenim maskama i kupljenim kostimima, te o međusobnim odnosima likova. Iako su igrokaz uvježbavali improviziranim mikrofonom, odlično su se snašli na pozornici s mikrofonom u ruci. Nakon igrokaza otpjevali su pjesmu Ča, ča, ča, koju su naučili pjevati na satovima glazbene kulture s učiteljicom Ljubicom Vugić. Za kraj smo priredili koreografiju pjesme i plesa uz glazbenu matricu, a nekoliko je učenica sviralo dječjim glazbenim instrumentima. Svi su aktivno sudjelovali prema svojim sklonostima. Osim nastupa, ugodnog druženja i zabave, učenici su sa zanimanjem pratili cijeli program na kojem su nastupala dječica iz petrinjskih vrtića, gradska limena glazba koja obilježava 211 godina od osnutka, petrinjske mažoretkinje, plesni klub Petrinia, glazbeno-dramska sekcija Čarobni štapić te dječja folklorna skupina HKUD Mošćenica i Zumba kids.

U promenadi su sudjelovali „ Mama i bebe“ u koje su se maskirali stariji učenici naše škole,  sa učiteljicom likovne kulture, Ivanom Švraguljom. Uživali smo u lijepom sunčanom danu i počastili se finim krafnama.

Slike s Petrinjskog fašnika pogledajte na sljedećem linku:

Učiteljica: Lucija Gašparić