Ukupno: 319711

OŠ MATE LOVRAKA PETRINJA PREDSTAVILA RAD PLATFORME ZA RAZVOJ ŠKOLSKOG VOLONTIRANJA
Autor: Matea Boškić, 23. 4. 2024.

U prostorijama gradske uprave Grada Petrinje Izabela Žilić, voditeljica Odsjeka za društvene djelatnosti Petrinje primila je predstavnice Platforme za razvoj školskog volontiranja: Jasnu Anušić, koordinatoricu platforme, Ankicu Krnjajić Magdić, ravnateljicu OŠ Mate Lovraka Petrinja i Paulu Raužan, predsjednicu Agencije lokalne demokracije Sisak. Cilj sastanka je bio predstaviti rad Platforme za razvoj školskog volontiranja, te volonterske aktivnosti učenika i škola uključenih u Platformu kroz priručnik ,, Školski volonterski klubovi kao platforma za obrazovanje o socijalnoj pravdi'' i prezentirati inicijative koje planiraju provesti u budućnosti.

2023.godine OŠ Mate Lovraka Petrinja se uključila u istoimeni projekt u suradnji sa glavnim nosiocima projekta Kućom ljudskih prava Zagreb, ALD Sisak, Strukovnom školom Sisak i organizacijom Nonsensu Mediforum iz Norveške. Ostale članice Platforme za razvoj školskog volontiranja su OŠ Budaševo-Topolovac-Gušće, SŠ Ivana Trnskog Hrvatska Kostajnica, SŠ Glina, OŠ Viktorovac, SŠ Viktorovac i OŠ Zorke Sever Popovača. U sklopu projekta, za članice Platforme organizirane su edukacije za učenike i učitelje, osnovan je volonterski klub Srednje strukovne škole, organizirano je sedam školskih volonterskih akcija te je nastao priručnik  ,,Školski volonterski klubovi kao platforma za obrazovanje o socijalnoj pravdi''. Priručnik će moći iskoristiti svi zainteresirani za organizaciju i provedbu volonterskih aktivnosti jer su u njemu učitelji izradili nastavne pripreme za provođenje istih.

Sve važne informacije možete naći na stranici https://skolskovolontiranje.lda-sisak.hr/

Članak pripremila Jasna Anušić, koordinatorica Platforme za razvoj školskog volontiranja.