« Ožujak 2024 »

Državno natjecanje u čitanju naglas
Autor: Matea Boškić, 25. 11. 2019.

U četvrtak i petak, 21. i 22. studenog 2019., u Domu kulture Kristalna kocka vedrine u Sisku održano je 7. DRŽAVNO NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS u organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak.

U sklopu natjecanja, u galeriji Doma kulture, bila je postavljena izložba likovnih i literarnih radova na temu „Mjesec dana Lovrakovih romana“ gdje su najzastupljeniji bili radovi učenika naše škole.

Natjecanje u mlađoj kategoriji (3. – 6. razred) održalo se u četvrtak, 21. studenog, a u starijoj kategoriji u petak, 22. studenog.

Našu županiju, Sisačko-moslavačku ,u mlađoj kategoriji predstavljala je učenica naše škole Nicole Pezić (4.b), s mentoricom Lucijom Gašparić.

Na natjecanju su sudjelovali predstavnici 18 županija.

Članovi prosudbene komisije u sastavu: Gordana Kovačić, logoped; Dubravka Pađen Farkaš, pedagog i knjižničar; Mirna Rustemović, dramaturginja i pisac dramskih tekstova; Uke Jahaj, učenik 4.-og razreda, pobjednik prošlogodišnjeg natjecanja nisu imali nimalo lak zadatak, ali su na kraju ipak odabrali troje najboljih.

Prvo mjesto osvojio je predstavnik Požeško-slavonske županije Fran Bralo (4. razr.) koji je ujedno osvojio i najviše glasova publike, drugo mjesto predstavnik Vukovarsko-srijemske županije Noa Matasović (3. razr.), a na trećem mjestu je predstavnica Varaždinske županije Ema Kefelja (3. razr.)

Nicole su podršku iz publike pružali njezini vršnjaci, učenici 4.-ih razreda iz naše škole, roditelji, učiteljice, knjižničarka, pedagoginja i ravnateljica.

Iako se nije plasirala među prva tri kandidata, ipak je postigla veliki uspjeh samim time što je imala priliku nastupiti rame uz rame s najboljima iz cijele države predstavljajući našu županiju.

Galeriju slika s natjecanja pogledajte na sljedećoj poveznici:

Ovo je ujedno i poziv svim učenicima koji vole čitati, koji imaju hrabrosti nastupati pred mnogobrojnom publikom da se prijave na sljedeće natjecanje u čitanju naglas.

Knjižničarka