« Ožujak 2024 »

„Zajedno na obrok2!“
Autor: Mirna Dejanović, 23. 8. 2018.

Poštovani roditelji,

s novom školskom godinom kreće projekt pod nazivom „Zajedno na obrok2!“ temeljem projektnog prijedloga „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2018.-2019.)“, a koji se financira iz sredstava Fonda europske pomoći za najpotrebitije.

Ove školske godine, Sisačko-moslavačka županija proširuje uvjete i kriterije za financiranje troškova prehrane te pravo na financiranje troškova prehrane u školskoj kuhinji imaju:

PODRUČJE ISKLJUČENOSTI/KRITERIJI

POTREBNO PRILOŽITI DOKAZ

-          Učenici čiji su roditelji korisnici zajamčene minimalne naknade ali im dnevni obrok nije osiguran preko lokalne samouprave i od trećih osoba

-          Rješenje Centra za socijalnu skrb o ostvarenom pravu zajamčene minimalne naknade

-          Djeca kojoj su jedan ili oba roditelja nezaposleni

-          Potvrda o vođenju u evidenciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje ili drugi dokument koji dokazuje ovaj kriterij

-          Djeca iz višečlane obitelji (obitelj s troje i više djece)

-          Rodni listovi djece, potvrde o školovanju i drugi dokumenti koji dokazuju ovaj kriterij (svo troje ili više djece moraju biti članovi kućanstva te predškolske ili školske dobi te studenti)

-          Djeca iz jednoroditeljskih obitelji

-          Smrtni list, odluka o roditeljskoj skrbi

-          Djeca s teškoćama u razvoju/težim zdravstvenim teškoćama

-          Rješenja o priznavanju prava u sustavu socijalne skrbi ili mišljenje relevantnog tijela, nalaz vještačenja te druga dokumentacija koja dokazuje ovaj kriterij

-          Djeca romske nacionalne manjine

-          Rodni list djeteta

-          Učenici čiji ukupni prihod zajedničkog kućanstva ne prelazi iznos od 1.663,00 kn po članu zajedničkog kućanstva.

-          Dokaz o visini prihoda za sve radno sposobne članove zajedničkog kućanstva, a za radno sposobne nezaposlene Uvjerenje zavoda za zapošljavanje iz prethodnog mjeseca

Ukoliko vaša djeca ostvaruju pravo na financiranje troškova prehrane, dokaz kojim dokazujete to pravo trebate donijeti razrednicima na prvi roditeljski sastanak koji će se održati prvoga tjedna nastave (od 3. do 7. rujna 2018.). Dokumentaciju donesenu izvan navedenoga roka nećemo moći uvažiti.