Svečana dodjela nagrada i priznanja u Zagrebu
Autor: Mirna Dejanović, 15. 5. 2018.

Državna uprava za zaštitu i spašavanje objavila je 4.11.2017. Natječaj za izradu likovnih, literarnih i foto radova djece i mladih predškolskog, osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta te djece i mladih s posebnim obrazovnim potrebama iz Republike Hrvatske na temu: Katastrofa i snaga sustava civilne zaštite, s ciljem podizanja svijesti o postojanju prijetnje od prirodnih i tehničko-tehnoloških katastrofa, kao i da se djeca i mladi informiraju i educiraju o mogućim prijetnjama od katastrofa te sustava civilne zaštite u RH. Na natječaj smo prijavili  likovne radove učenika.

Pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja u Zagrebu je 4.svibnja 2018.održana svečana dodjela nagrada pobjednicima Natječaja DUZS, te su na svečanost pozvani i predstavnici škola s učenicima čiji su radovi bili najbolji na županijskoj razini.Iz naše škole svečanosti je nazočio učenik 2.b razreda, Roberto Emanuel Demirović, u pratnji asistenta Hrvoja Ljubešića, razredne učiteljice Lucije Gašparić i ravnateljice Ankice Krnjajić Magdić. Robertov likovni rad pobijedio je na županijskoj razini, te mu je uručena simbolična nagrada i priznanje školi. Učenik je svojim jednostavnim crtežom dočarao spašavanje ljudi zajedničkom akcijom vatrogasaca, gorske službe spašavanja i djelatnika hitne pomoći. Roberto je sa ostalim učenicima dva puta sudjelovao u programu "Zdrav za pet", što ga je dodatno motiviralo u likovnom izražaju. Ponosni smo na njegov uspjeh.
Čestitamo svim dobitnicima nagrada na državnoj razini, i svakako našem šestogodišnjem Petrinjcu Viktoru Pucoviću koji je likovnim radom osvojio drugo mjesto.

Na radost sve prisutne djece u glazbenom dijelu svečanosti nastupila je Mia Dinšić, a kroz svečanost dodjele nagrada i priznanja prisutne je vodila pjevačica i voditeljica Renata Končić-Minea. Svojim posebnim plesnim i scenskim nastupom prisutne je zabavila plesna skupina Atomi.