Ovaj mjesec: 2072

Dan planeta Zemlje
Autor: Mirna Dejanović, 22. 4. 2018.

U petak, 20.travnja učenici naše škole obilježili su Dan planeta Zemlje. Na inicijativu učenika 2.b razreda i u suradnji s ravnateljicom škole, četvrti i peti sat organizirano je čišćenje i uređivanje školskog okoliša. Uključili su se učenici od prvog do osmog razreda koji su to mogli, s obzirom na obveze prema nastavnom planu i programu. U aktivnostima su  sudjelovali učitelji koji su mogli svoje nastavne satove prilagoditi zadacima građanskog i zdravstvenog odgoja: Josipa Šajnović, Anica Šandrk, Ivana Švragulja i Helena Bučar, a aktivno su se uključili i asistenti u nastavi.
Svi su bili vrijedni i marljivo su u skupinama čistili okoliš od smeća i korova, pograbljali su pokošenu travu i počistili prilaz školi od sitnih kamenčića. Učenici 1.a, 2.a, 2.b, 3.a i 4.b razreda radili su jendostavnije zadatke, dok su učenici 6.c i dio učenika osmih razreda radili uz pomoć alata. Bili su jako složni, raspoloženi i duhoviti, te su kroz igru hvataljkom „upecali“ i nešto obuće, limenki, plastike i najlonskih vrećica uz kanal koji se spaja s potočićem u blizini škole. Nisu ni slutili koliko im je priroda bila zahvalna na tome. Jedan je učenik bio pravi „majstor“ te je zatvorio letvom odlomljenu betonsku žardinjeru kako bi spasio zasađene ukrasne biljke. Istog dana, skupina učenika razredne nastave prezentirala je svoje aktivnosti u radijskoj emisiji, u organizaciji učiteljice Kristine Dumbović.
Posvećeno našoj Zemlji, majci hraniteljici. Ono što činimo prirodi, činimo i sebi.

Učiteljica 2.b r. Lucija Gašparić