Ovaj mjesec: 2044

Jesen u gradu - izvanučionička nastava
Autor: Mirna Dejanović, 5. 10. 2017.

Učenici 2.a i 2.b razreda OŠ Mate Lovraka osjetili su jesenski ugođaj sunčanog i vjetrovitog 3.listopada kada su krenuli pješice sa svojim učiteljicama do središta grada Petrinje...

U prirodnom okruženju uočavali su promjene u prirodi, biljke i radove ljudi te ponavljali prometna pravila. U središtu grada upoznali su gradske trgove i ulice te uvježbavali snalaženje po brojevima.

Integracijom gradiva hrvatskog jezika učenici su posjetili gradsku knjižnicu za djecu i odrasle te poslušali knjižničare što knjižnica nudi i kako se koristimo knjigama.

Kratki aktivni odmor s rekreacijom organiziran je na dječjem igralištu.

Slijedio je posjet Galeriji „Krsto Hegedušić“ gdje su učenici razgledavali izložbu skulptura pod nazivom „Odbjegli“. Vidjeli su zanimljive životinje u pokretu, a i puno toga saznali od domaćina o likovnim radovima.

Zatim su se učenici uputili na gradsku tržnicu gdje su vidjeli bogatu ponudu voća i povrća, ali i različitih proizvoda. Svidjele su im se sadnice cvijeća te su kupili nekoliko za svoje prijatelje, roditelje, bake i djedove.

Prošetali su dalje petrinjskim parkom te zapažali jesenske promjene i radove ljudi. Posjetili su knjižaru i uočili razliku prema knjižnici.

Završna aktivnost bila je posjet Domu za starije i nemoćne osobe gdje su učenici nastupali programom recitacija, dječjim pjesmama i plesovima. Razmijenili su svoja znanja i iskustva o dječjim igrama s korisnicima doma. Bake i djedovi su ih naučili nekim starim dječjim igrama što su istraživali učenici 2.b razreda u svojim obiteljima.

Učenici su gledali i nastup djece s poteškoćama u razvoju iz OŠ D.Tadijanovića, te se kasnije zajednički družili uz malu zakusku koju je priredio domaćin.

Prije povratka učenici su se poigrali slovima na Trgu narodnih učitelja, a zatim zagrlili jesen i sretno se vratili svojim domovima.

Učiteljica 2.b: Lucija Gašparić